Reklamo ne Rrjetet Sociale

Merr nje fushate qe klientet e tu do ta duan.

Shume njerez fillojne dhe mbarojne diten e tyre duke shfletuar ne rrjetet sociale, dhe studimet tregojne se perdoruesi mesatar kontrollon smartfonin e tij me shume se 250 here ne dite! Kjo eshte nje mundesi shume e madhe per te arritur klientet potenciale.

Shtoji kesaj edhe faktin se ndjekesit e faqes tuaj nuk mund te shohin cdo postim qe ju publikoni, dhe ne nuk duhet te harrojme se perdoruesit jane njekohesisht prezent ne disa rrjete sociale gjithashtu.

Ne ditet e sotme, perdoruesit te cilet nuk kane llogari ne nje nga rrjetet sociale jane shume te rralle. Merrni perparesi nga te dhenat e vlefshme qe ata lene atje duke targetuar fushaten tuaj te reklamimit ne menyre sa me te sakte. Ne e dime se si!

ic_rise_of_loyalty@2xReputacioni i Markes dhe besnikeria e perdoruesit. Rezulton se shume njerez jane me te prirur te kene nje opinion pozitiv per nje produkt (dhe ta blejne ate) nese shohin qe miqte e tyre e pelqenje ne Facebook.

ic_fall_of_costs@2xReduktim te kostove per reklame. Ne varesi te audiences te synuar prej jush, duke reklamuar ne rrjetet sociale ju mund te arrini me shume perdorues ne krahasim me kanale te tjera reklamimi.

ic_precise_targeting@2xTargetim i Sakte. Nese ka nje gje qe ndan fushatat ne rrjetet sociale nga lloje te tjera te reklamimit, eshte aftesia e targetimit sa me te sakte te perdoruesit fundor.

ic_remarketing@2xRimarketim. Nese fushata nuk do te “ngjise” me klientin tuaj potencial qe heren e pare, ne do te sigurohemi ti rikujtojme ata me vone duke perdorur mekanizmin e fine-tune remarketing.
ic_interaction@2xNderveprim i Markes. Nese nje klient mund te kontaktoje me ju dhe do te marre pergjigje per pyetjen e tij ne nje kohe te shkurter, ata kane me shume gjasa qe tju rekomandojne tek nje mik.
ic_estore@2xRritje e Qellimit te Blerjes. Kur kombinohet me kanale te tjera, si aplikacione mobile dhe web site, reklamimi ne rrjetet sociale eshte nje aleat i pamposhtur ne fitimin e besimit te konsumatoreve.

ic_strategy@2xPermiresim i Strategjise se Reklamimit. Nepermjet rrjeteve sociale, ju menjehere do te merrni reagimin e perdoruesit dhe jeni ne gjendje te pershtasni strategjine tuaj te marketingut per te permiresuar fushat ku ju mund te beni me mire.

Shume biznese zhvillojne reklamimin ne rrjetet sociale vetem duke kaluar llogarine ne “Reklamim”, duke harruar anen sociale. Kjo rezulton ne humbje te klienteve!

Oferta e ClickAttack perfshin:

  • Permbajtje te cilesise se larte e cila motivon blerjet
  • Nje ekip me pervoje qe do tju udhezoje
  • Reklama interesante, krijuese dhe interesante
  • Sherbim konkurues analize
  • Zhvillim dhe zbatim per lojra (Prize Games)
  • Konsulence per menaxhim te Personal Community
  • Kanale te shumta: Facebook, Instagram dhe Twitter

Si do ta bejme kete?

Besojini Clickattack me implementimin e fushates tuaj reklamuese ne rrjetet sociale, dhe mos u shqetesoni per asgje. Ne jemi me ju ne cdo hap te rruges. Se pari ne do te vendosim objektivat e fushates me klientin, dhe me pas ekipi yne do te percaktoje misionin per te krijuar nje pervoje te jashtezakoneshme per perdoruesin dhe nje sukses te madh per ju.

Le te bashkepunojme!

Ekipi I ClickAttack do te jete aleati juaj ne luften kunder fushatave te padukshme. Le te fillojme marketingun tuaj ne rrjetet sociale sebashku dhe te bejme perdoruesit ta pelqejne.

Na kontaktoni

Njihu me klientet tane te kenaqur

Kontakt

ClickAttack
Blv. Zogu I, Str. Maliq Muco
Tirana, Albania
Email: info.al@clickattack.com

Meso me shume